Hızlı Sohbet

Hızlı Sohbet
20 Ocak 2021ChatKaRa

Hızlı Sohbet

87 / 100

Hızlı Sohbet Sitesi

Hızlı sohbet, hızlı chat yapmak isteyenlerin yeni ve güvenli adresi olan fulsohbet.net sitesine hoş geldiniz, safalar getirdiniz değerli dostlar. Türkiye’nin hız ve konfor açısından en süratli sitelerinden birisi olarak gösterilen sitemizde, şimşek hızında mesajlaşmalar, muhabbetler, diğer kullanıcılarla anında iletişime ve etkileşime geçebilirsiniz. Zamanın çok kıymetli olduğu şu dönemde bir web sitesinin en önemli kriterlerinden birisi de hızlı olmasıdır. Peki durmadan hız diyoruz, bu hız nedir, web sitesi nasıl hızlı hale getirilir? Bunlara hep beraber bakalım.

Ağır ve hantal bir web sitesi, bir türlü açılmayan sekmeler, yavaş bir sohbet girişi kötü bir kullanıcı deneyimidir. Hiç bir akıllı kullanıcı bu tür sitelerde hemen durmaz ve derhal orayı terk eder. Ayrıca sitenin bu hantallığı google’nin gözünden de kaçmaz. Google; bu siteyi kara listesine alır ve sıralamalardan düşürür. Ben şahsen yavaş web sitelerinde hiç beklemem hemen kapatır başka siteye bakarım.

Yavaş açılan bir sitede hiç bir bilgiye ulaşılmaz, hiç kimse ile de arkadaşlık kurulamaz. Ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan gelir. Nereden geldim bu siteye diye hayıflanıp durursunuz. Böyle bir duruma düşmemek için fulsohbet.net sitemizi tercih edebilirsiniz.

Bir Sitenin Hızını Düşüren Faktörler Nelerdir?

Aşırı Kod Yığınları

Kötü kodlanmış web siteleri tam bir baş belasıdır ve çok geç açılır. Bazı arkadaşlar güzel görünsün, sekmeleri bol olsun diye cafcaflı temaları tercih etmektedir. Fakat her güzelin bir kötü huyu vardır. Bu tür güzel temalarda bir sürü kod yığını, bolca CSS ve Javascript dosyaları mevcuttur. Siz siz olun, her zaman temiz kodlanmış bir tema kullanmaya gayret edin.

Html, Javascript ve Css Dosyaları

Bir sitede bulunan kod yığınları (html), CSS ve Js dosyalarının fazlalığı siteyi şişirmeye yetecek ve geç açılmasına neden olacaktır. Bu durumdan kurtulmak için html’deki boşlukları temizlemek ve sıkıştırmak, Js ve Css dosyalarını da birleştirerek tek dosyada sunmak gereklidir.

Gzip Sıkıştırması

Gzip ve Cache mutlaka kullanılmalıdır. Kullanıcılara hızlı sohbet deneyimi yaşatmak için bütün sorgular en az seviyeye indirilmelidir. WordPress kullanan siteler, Litespeed Cache, W3 Total Cache ve Wp Super Cache kullanabilirler. Bizler Super Cache kullanıyoruz ve oldukça memnunuz.

Yönlendirmeler

Sitenin kırık linklerini tek tek kontrol ederek 303 ile benzer sayfalara yönlendirmek gereklidir. Fakat 301 yönlendirmesinin de bazı usül ve esasları vardır. Çok fazla sayıda 301 kullanmak sitenin hızını düşürecek ve hızlı sohbet etme imkanını ortadan kaldıracaktır. 301 yönlendirmeleri önemli seo kriterleri arasında yer almaktadır. Yani kırık bağlantılar olarak tanımladığımız 404 çı

Aşırı Eklenti Kullanımı

WordPress sitelerde çok sayıda eklenti kullanmaya kulak asmamalıdır. Unutulmamalıdır ki ne kadar eklenti, o kadar veri tabanı şişmesi ve beraberinde bir çok Css ve Js dosyasıdır.

Hosting Kullanımı

Devir hesap devri diyoruz ve nerede ucuz hosting varsa tavşan gibi oraya zıplıyoruz. Fakat kısıtlı ve paylaşımlı bir hosting kullanmak site hızımızı düşürecek, hızlı sohbet edilmesine engel olacaktır.

Şu Konular da Belki İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
F3
Hoş Sohbet21 Aralık 2021
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.