Kısır Sohbetler

Kısır Sohbetler
19 Mayıs 2020ChatKaRa

Kısır Sohbetler

87 / 100

Kısır Sohbetler ve Sonuç

Kısır sohbetler ne konuşana ne dinleyene hiç bir faydası olmayan boş muhabbet türlerinden birisidir. Yani bu tür sohbetin sonunda hiç bir sonuca varılmaz, laf döner dolaşır sütçü beygiri gibi aynı yere gelir. Zaten adı üzerinde kısır sohbet, kısır kelime itibariyle verimsiz, çorak, atıl gibi anlamlar ihtiva eder. Hayvanlar için doğurgan olmayan (genelde dişi hayvanlar) anlamında kullanılır. Örneğin: “Bizim İnek Bu Sene Kısır” gibi, yani doğum yapmayacak anlamında. Bu yüzden ne hayvanın kısırı sevilir ne de sohbetlerin kısır olanı. Bir de bulgur, salça, baharat, limon, yeşillik vs ile yapılan “Kısır” tabir edilen bir yemek çeşidi vardır, onun tadı çok güzeldir.

Kadınlar Arasında Kısır Sohbetler

Genelde kadınlar gün yaptıkları zaman veya birbirlerine toplandıkları zaman yapar yerler. Aslında kısır kelimesinin sohbet kelimesi ile yan yana gelmesi bile bir faciadır. Zaten sohbet tek başına birlik, beraberlik, anlayış, hoş görü, aynı paydada buluşmak gibi anlamlara haiz iken, nasıl Kısır kelimesi ile anılabilir ki? Yani bizimkisi de laf olsun torba dolsun, kendi kendimizi yalanlıyor veya doğruluyoruz. Arkadaşlar dediğimiz gibi sohbet etmekte bir bereket vardır, istişare vardır. Kısır sohbetler sadece cahil insanların yapabileceği sohbet türlerine denilir. Laf döner dolaşır bozuk plak gibi en başa gelir, bu döngü belki saatlerce devam eder. Bu tür sohbet ortamına katılanlar kafaları şişmiş bir şekilde, asabi bir tavırla o ortamdan ayrılırlar.

Sevgili kardeşlerim bazen çok değişik konularda yazıp çiziyoruz, kafamıza göre takılıyoruz. Zaten bu site bizim sayılır, çok değer verdiğim bir kardeşime ait. Burada paylaştığım konular ve görüşler sadece benim kendi şahsi kanaatimi belirtmektedir. Ayrıca kimseye bir şey ispat etme gibi bir zorunluluğum da yok, duygu ve düşünceler şahsıma münhasırdır. Genel olarak insanların ilgisini çekebileceğini düşündüğüm konularla alakalı yazmaya çalışıyorum. Yazılarımda herhangi bir kural bulunmamaktadır, samimi bir lisan kullanmaya özen gösteriyorum. Fulsohbet.Net sitemizde şu ana kadar kısır sohbet konularına hiç rastlamadım. Buraya takılan insanlar samimi bir şekilde yazılı chat odalarımızda birbirlerinin hal ve hatırını sormaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
F3
Hoş Sohbet21 Aralık 2021
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.