Mesaj Sohbet Odaları

Mesaj Sohbet
27 Mayıs 2020Sohbet OdalarıKaRa

Mesaj Sohbet Odaları

87 / 100

Mesaj Sohbet Odaları İle Mesajlaşmak Çok Daha Kolay

Mesaj sohbet odaları; mesajlaşma yöntemi ile duygu, düşünce, fikir, eleştiri, tenkit ve görüşlerin yazılı olarak karşı tarafa aktarılmasına olanak sağlayan, bir İRC CLİENT NETWORK ağına bağlı olarak çalışan odalara verilen isimdir. Böylelikle Fulsohbet.Net sitemizin global kanallarında ve özel odalarda ışık hızında yazdığınız yazılar anında okuyuculara ulaşır. Bütün sohbet siteleri bu mesaj sohbet özelliği alt yapısından faydalanmaktadır.

Dünyada tüm İRC ağlarında en fazla kullanılan yazılı sohbet sisteminin içerisinde olan bir özelliktir. Artık gelişen teknoloji ile birlikte mobil telefonlar, sosyal arkadaşlık uygulamaları ve sohbet sitelerinden yazılan yazılar, anında okyanus ötesinde ikamet eden bir kişiye saniyeler içerisinde ulaşmaktadır. Şu anda bile bu yazıyı yayına hazırladığımız anlarda, belki milyonlarca kişi elektronik ortamda birbirleri ile yazılı veya görsel olarak mesaj yoluyla haberleşmektedir. Bana göre bu büyük bir nimettir. Bu nimeti iyi kullanmak gerekir.

Eski Kavimler Mesaj Sohbet Sistemini Nasıl Kullanıyordu?

Eski kavimleri düşündüğümüzde insanların birbirine bir mesaj veya not iletmek için ne kadar çaba harcadığını çeşitli kaynaklardan okuruz. Daha yazı yeni icat edildiği sıralarda, insanlar meramını birbirine anlatmak için, taşlara, ağaçlara, mağara duvarlarına çiviler ile adına yazı denilen bir takım işaret ve resimler kazırlardı. Sonra dumanla haberleşme ve iletişim yöntemi kullanıldı. Büyük bir ateş yakılır, çıkan duman çeşitli yellendirme aletleriyle şekillendirilir, uzaklarda bulunan kişiye bir takım haberler gönderilirdi.

Posta güvercinlerini bilmeyeniniz yoktur, önemli haberler ve mesajlar, küçük bir kağıda yazılır, güvercinin ayağına bağlanır ve güvercin uçurulurdu. Eğer o güvercinin başına bir hal gelmezse, yönünü şaşırmaz ise veya başka bir yırtıcı kuş tarafından avlanmazsa haber muhatabına ulaştırılırdı. Aynı şekilde mesaj ve haberleri ulaştırmak için Elçi denilen ulaklar kullanılırdı, aylar süren bir yolculuktan sonra Padişahın veya Hükümdarın mesajları karşı tarafa elçi vasıtası ile iletilirdi. Yani bu kadar uzun zaman zarfında belki de gönderilen mesajın geçerliliği kaybolup giderdi.

Evet sevgili okurlar geçmişten günümüze kadar olan sürece baktığımızda haberleşme, mesaj, iletişim konularında korkunç merhaleler kaydettiğimizi görmekteyiz. Devir iletişim devri, yazdığınız bir mesaj anında karşı tarafta okunmakta ve tekrar cevap yazılmaktadır.

Fulsohbet.Net mesaj sohbet odaları bu meyanda size çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla süratli bir mesajlaşma yapabileceğiniz ender siteler arasında yer almaktadır. Üstelik bu hizmetlerimiz ücretsiz ve üyeliksizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.