Sevgi Sohbet Odaları

sevgi sohbet
23 Ocak 2021SohbetKaRa

Sevgi Sohbet Odaları

89 / 100

Sevgi Sohbet Odaları

Sevgi sohbet odaları, sevgi chat siteleri olarak yeniden karşınızdayız değerli dostlar. Bu odada dikkatsizce konuşmak, başkalarını dinlememek ve bunun ıstırabını yaşamanın verdiği sıkıntılardan bahsetmiyorum bile. Sevgi sohbet odalarında acınızı dindirebilir, diğer insanlarla muhabbet edebilir, farklı inanç ve etnik kökene sahip insanlarla ortak paydada buluşabilirsiniz. Bu meyanda kendinizi geliştirmeniz için, güzel hitap etmeniz için sizlere çeşitli fırsatlar sunuyoruz. Her zaman sevgi dolu söylemlerle insanların rızasını kazanmaya bakın.

Sevgi Chat Sitelerinde Kelimelerin Önemi

Sevgi sohbet odaları içerisinde; kelimelerin mutluluk veya ıstırap yaratabileceğini bildiğimden, güven, neşe ve umut veren kelimeleri kullanarak dürüstçe konuşmaya kararlıyım. İçimde öfke tezahür ettiğinde, konuşmamaya kararlıyım. Öfkemi tanımak ve derinlemesine bakmak için arada susmam gerektiğinin farkındayım. Çünkü öfkenin kökeninde yanlış algılama ve bunun sonucunda karşı tarafa acı çektirme yatar. Bunu unutmayalım.

Sevgi dolu konuşmalarda karşı tarafın zor duruma düşmesine yol açacak sözler sarf edilmez, aksine insani açısından yardım ve çıkış yolu gösterilen sözler sarf edilir. Anlaşmazlığa düşürecek veya yanlış algılamalara yol açacak sözlerden uzak durulması hayati önem taşımaktadır. Bunun için sürekli bilincin derinliklerinde yatan öfkeyi, şiddeti ve korkuyu yavaş yavaş dönüştürmek için doğru bir gayret içine girmek önemlidir.

Sevgi Sohbet Odalarında Kalp Kırmayı Sıradan Bir Olay Olarak Görenler

Bazen söyleyebileceğimiz en kötü sözleri, sevdiğimiz insanlara söyleriz. Yaşamımız boyunca sürekli hüsrana uğramış ve öfkeli insanlarla karşılaşırız. Bunlardan bir çoğu sabırsız ve asabidir. Bu tür insanların söylemleri sert, uslüpleri yaralayıcı, düşünceleri ön yargılıdır. Buna rağmen onların enerjisini alabilmek, onları kucaklayabilmek, tekrar onları insani boyutlara döndürebilmek önemlidir. Bunları yaparken istikrarlı ve sakin olabilmek büyük önem arz eder. Hepimizin en sık yaptığı ve hiç dikkat etmediği bir olaydan bahsedeyim. Konu yabancılar olunca son derece nazik olabiliyoruz. Ama sevdiklerimiz olunca sözlerimizde hep bir öfke ve tahriş hakim olabiliyor. Chat siteleri içinde de bu duruma sıklıkla rastlamak mümkün.

Gündelik Hayatta Sevgi Sohbet Bağlamı ve Enteresan Bir Örnek

Sevgi, hayatımızın her alanında pozitif bir öneme haizdir. Rahmetli babam bir keresinde bana, “Oğlum Dağdan Bir Yük Odun Getir, Sana Güveniyorum, Seni Seviyorum” dedi. Ben bu sevgi sözleri üzerine heyecanla dağa gittim ve bir eşek yükü odunu getirdim. Çünkü babam bana sevgi vermiş ve bir beklenti içerisine girmişti. Buradaki derin sevgi bağını hissetmemek mümkün değildi. Fakat bununla birlikte, bağlılıkların ve beklentilerin olduğu yerde, sağlıksız zihinsel oluşumlar da olacaktır.

Diğer İnsanlardan Beklentilerimiz Nelerdir?

Diğer insanlarla yakın ilişkiler doğal olarak belirli bir beklenti dizisini ima eder; onları yakın ilişkiler yapan şey budur. Güvendiğimiz insanlardan dürüstlük – kaynakları paylaştığımız insanlardan sorumluluk – kendimizi savunmasız bıraktığımız insanlardan nezaket bekliyoruz. Beklentilerimiz karşılanmadığında, eninde sonunda olacağı gibi, takıntılarımız ortaya çıkar ve acı çeker. Bu acı tezahür ettiğinde, sözlerimize dikkat etmeliyiz.

Farkındalık eğitimi, öfkemizin köklerine derinlemesine bakmak için dikkatli nefes alıp vermemizi önerir. Öfkemize derinlemesine baktığımızda neyden yapıldığını görürüz: aşk.

Birkaç yıl boyunca, önemsediğim birinin kendi kendini yok etme yolunda aşağı inişini izledim. Çok kızgındım. Ona çok değer verdim ve acı çekmesini istemedim. Bize söylenen kaba sözlerle öfkelendiğimizde, bunun nedeni kendimize bir dereceye kadar sevgimiz olmasıdır. Öfkenin aşkta kök salması dönüştürücü bir iç görüdür.

Sevgi Sohbet ve Öfke Kavramı

Sevgi sohbet bağlamında; öfkenin sevginin beceriksiz bir tezahürü olduğunu bildiğimizden, eğitimin kızgınken konuşmama tavsiyesine güvenebiliriz çünkü sözlerimiz de aynı şekilde beceriksiz olacaktır. Bunun yerine, öfkemizi şefkatle farkındalık içinde tutarız ve “Burada gerçekten neyi önemsiyorum?” Diye sorarız. Dikkatli nefes alma ve dikkatli yürüyüş uygularken bu soruyu nazikçe düşünmek, öfkemize neden olan karşılanmamış ihtiyacı ortaya çıkaracaktır. Bu noktada, bir üzüntü hissinin ortaya çıktığını fark edebiliriz. Bu, öfkenin korumaya çalıştığı kalbimizdeki yumuşak noktadır. Öfke, acıyı yeniden yönlendirebilir ama yarayı iyileştirmez. Bu yanlış anlama, kendimdeki ve eğitimde tartışılan diğer kişideki acıyı anlama eksikliğidir.

Anlama, öfkemizi kucakladığımızda ve önemsediğimiz bir şeye bakılmadığını fark ettiğimizde gelir. Sonra, dikkatimizi öfkeli düşünceler ve ego-gurur duygusundan uzaklaştırıp, bizi ilk etapta önemsememize ilham veren sevginin yaşadığı kalpteki yumuşak noktaya kaydırırız. Burada kalmaya cesaretimiz varsa, yakında üzüntü duyguları bile sakinleşecek ve durumu Sevgi Dolu Konuşma ve Derin Dinleme ile meşgul etmek için ihtiyacımız olan içgörüye, netliğe ve istikrara sahip olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
F3
Hoş Sohbet21 Aralık 2021
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.