Sohbet Esnasında Yalan Söylemek

Sohbet Esnasında Yalan Söylemek
11 Ocak 2021GenelKaRa

Sohbet Esnasında Yalan Söylemek

88 / 100

Sohbet Esnasında Yalan Söylemek

Sohbet esnasında Yalan söylemeyi, insanları kandırmayı meslek haline getirmiş kişileri bu alışkanlıklarından vazgeçiremezsiniz. Çünkü yalan söylemek onlar için bir sanat haline gelmiştir, bir meziyet gibidir. Yalan bunların hayatına öyle sirayet etmiştir ki, hayatlarını doğrularla sürdüremezler. Kişiler neden yalan söyler, niye buna ihtiyaç duyarlar örneklerle bu konuyu inceleyelim. Yalan söylemenin altında çok çeşitli nedenler, travmalar yatabilir. Kimileri iyi hissetmek için, kimileri başkalarının eleştiri ve azarlarından korunmak, kurtulmak için veya zarar göreceğini, dayak yiyeceğini düşündüğü için yalana başvururlar.

Sohbet Esnasında Yalan Söylemek

Sohbet Esnasında Yalan Söylemek

Menfaat Temin Etmek İçin Yalan Söylemek

Bazıları da sohbet esnasında yalan söylemeyi mübah görüp, ortamı neşelendirmeye çalışırlar. Fakat bunlardan en tehlikeli olanları menfaat temin etmek için veya sizden bir şey kopartmak için yalan söyleyen tiplerdir. Bizim çevremizde de böyle bir arkadaş var. Bu arkadaşımız bin bir türlü yalana dolana başvurarak sizden para ister. Bu istediği para karşılığında size bir hizmette bulunacağı taahhüdünde bulunur. Fakat bir türlü taahhüdünü yerine getirmez. İşte en tehlikeli yalancılar bunlardır.

Dolandırıcıların Yalan Taktikleri

Bunların daha gelişmiş bir üst modelleri vardır, bunlar insanları dolandırırlar. Yalan söylemek bunlar için basit bir şeydir. “İt Ossurdukça Yalan Söylerler”. İnsanları dolandırmak için kendilerini banka görevlileri, polis memuru, belediye çalışanı, ebe, hemşire, kamu görevlisi, Cumhuriyet Savcısı v.s. olarak tanıtırlar. Bunların oyuncu kişilikleri son derece gelişmiştir. Öyle bir rol keserler ki; karşınızda gerçekten bir kamu görevlisi olduğunu zannedersiniz. İnsanları ikna yönleri de çok kuvvetlidir. Bazıları da tamamen hasta ruhludur, yalan söylemek onlar için bir rahatlama yöntemidir. Kendilerini yalan söylemeye mecbur hissedenler ise psikolojik bir desteğe ihtiyacı olan tiplerdir.

Sohbet Esnasında Yalan Söylemenin İnsan İlişkilerine Zararları Nelerdir?

Yalan söylemek, hayatın her alanında insani ilişkileri sekteye uğratan, zedeleyen, örseleyen bir tahribata yol açar. Yalan söyledikçe batarsınız ve o yalanların içinde boğulmaya devam edersiniz. Hiç kimse size inanmaz, çünkü meşhur bir atasözü vardır; “Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Yanar”.

Sanal Chat Siteleri İçinde Yalan ve Dolanlar

Sohbet siteleri içerisinde yalan söylemek sıradan bir olay gibidir. Bazıları bir konuşmaya başladı mı mangalda kül bırakmaz. Küçük dağları o yaratmıştır, Malazgirt Zaferi onun sayesinde kazanılmıştır. Korona hastalığına evde kendi başına çare bulmuştur. 4 tane üniversite bitirmiş, beşinciye hazırlanmaktadır. Çok yakışıklıdır, çok güzeldir, kızlar onu çok beğenir, her gün yüzlercesi onu görmeye gelir. Çok bilgilidir, bütün irc komutlarını ezberlemiş yalamış yutmuştur. Kızlar çok güzeldir, hepsi manken ya da fotomodel gibidir. Fit vücuda sahiptirler, yüzlerce erkek onları istemiştir de onlar beğenmemiştir. Bazıları son model araba sahibidir, kimisi dindardır, dini konu olunca başlarlar yarım yamalak dini konuları yazmaya. Hatta bulundukları ilde vakit ezanı okunur ama onlar seccadeyi sohbet sitesi içine serip namazı bile orada kılarlar.

Sohbet Esnasında Yalan Söyleyerek Vaatlerde Bulunmak

Sohbet esnasında yalan söylemeyi alışkanlık haline getirmiş arkadaşlardan birisi de bizim Umut (X) efendidir. Türlü çeşit vaatlerle insanlardan para alır ama hiç birini yerine getirmez. Çocuğunun üzerine yeminler eder, falanca gün senin işin oldu der, o gün gelince telefonlarına ulaşamazsın. Bazen abartılı yalanlar söyler, siteni ilk sayfaya getireceğim, şöyle yapacağım böyle yapacağım. Yahu umut bırak artık şu yalan söylemeyi, sen benim kucağımda büyüdün sayılır bari bana yapma be kardeşim.

Şu Konulara da Bakmak İster misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
F3
Hoş Sohbet21 Aralık 2021
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.