Sohbet Ortamları

Sohbet Ortamları
22 Mayıs 2020ChatKaRa

Sohbet Ortamları

87 / 100

Sohbet Ortamları ve Eğlence

Konuşmak veya sohbet etmek insanoğluna özgün bir davranış biçimidir. Bu sayede insanlar birbirlerini anlayabilir, bunu basit bir konuşma gibi görmemek lazımdır. Genel olarak insanların birbiri ile anlaşma usül ve metodlarına sohbet denilmiştir. İlk çağlardan beri mağara duvarlarına, taşlara, ağaçlara yazılan değişik hiyeroglif çizimler, insanların birbirini anlamak ve kendini ifade etmek için ne kadar çaba harcadıklarının bir göstergesidir. Yazının icat edilmesiyle birlikte televizyon, radyo ve yazılı basın, sohbet ortamlarının içeriğini değiştirmiştir. Daha sonra internetin icadı ve teknolojinin her ferdin eline kadar ulaşması ile birlikte yazılı sohbet ve chat yapılabilen sosyal paylaşım siteleri farklı bir şekilde hayatımızdaki yerini almıştır.

Yazılı Sohbetlere Kimler Katılır

Aynı düşünce ve fikre sahip insanların buluştuğu sohbet ortamlarında yapılan yazılı sohbetler aslında o ortama katılan kişilerin de kültürlerini yansıtmaktadır. Bu sohbet siteleri sayesinde kişilerin yaşadığı toplum, aile ve çevre hakkında bir çok fikre sahip olabiliriz. Yaklaşık 20 seneyi aşkın bir süredir, İnternet müdavimlerinin sıklıkla ziyaret ettiği chat ortamları önemli bir yer işgal etmektedir. İnsanlar buralara gönüllü gelirler, çalan müzik eşliğinde farklı boyutlarda sohbetler edilir, oyunlar oynanır. Buralarda yapılan sohbetlerin içeriği, kişilerin statüsüne, yaşına, öğrenim durumuna, cinsiyetine, ruh haline v.b. bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Bu Ortamlar Bağımlılık Yapar mı?

Buralara gelen bir çok kişi zamanla kendisini bu sohbet ortamına ait hisseder. Bu bağlamda sohbet odaları iletişim ve sosyalleşme konularında vazgeçilmez ve hala önemini koruyan yerlerdendir. Bu sohbet ortamlarında her türlü konu konuşulur, geçmiş günler anlatılır, bazen genç kız ve erkekler birbirlerine işve, naz ve kelime oyunları yaparak dikkat çekmek isterler. Ülkenin içinde bulunduğu duruma göre her kafadan farklı yorumlar ve öneriler çıkar.

Bu sohbet ortamlarının vazgeçilmezi dedikodudur. Bir şahıs veya meydana gelen bir olay hakkında dedikodular üretilir, senaryolar yazılır. Buralarda kişiler adına sohbet dedikleri garip bir yazışma usülü ile anlaşmaya veya birbirlerini anlamaya çalışırlar. Hoş, onu da tam olarak yapamazlar, bu yüzden yazılı sohbet ortamlarında kavga ve gürültü eksik olmaz. Çünkü jest, mimik, vurgu, beden dili gibi gözle görünür hareketlerin olmadığı, sadece yazı dilinin kullanıldığı sohbet ortamları yanlış anlaşılmaya son derece uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Son Yazılar
F3
Hoş Sohbet21 Aralık 2021
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.