Sohbet Sitesi Kurmak

Sohbet Sitesi Kurmak
31 Mayıs 2020Sohbet OdalarıKaRa

Sohbet Sitesi Kurmak

87 / 100

Sohbet Sitesi Kurmak İçin Nelere İhtiyaç Var?

Sohbet sitesi kurmak, sohbet sitesi nasıl kurulur, sohbet chat sitesi nasıl açılır? gibi bize sıkça sorulan soruların cevabını vermeye çalışacağız inşallah. İnternet kullanımının artmasıyla birlikte online sohbet siteleri popüler arkadaş arama mekanlarından biri haline gelmiş bulunmaktadır. Bir çok insan kendisine arkadaş aramak için bu sitelere girer. Sohbet sitesi kurmak sanıldığının aksine zor değildir, fakat bu siteyi kullanıcıların google’de yaptığı aramalara göre düzenlemek ve bir takım SEO işlemleri yapmak yaklaşık 6 ay ile 1 sene arasında zaman alır. Bazı sohbet siteleri sahiplerine ciddi anlamlarda paralar kazandırmıştır.

Sohbet Sitesi Kurmak İçin Biraz Araştırma Yapın

Sohbet sitesi kurmak için acele karar vermeden önce aşağıdaki önemli hatırlatmaları okuyun.

Sohbet Sitesi Nasıl Açılır?

1 – Öncelikle şu an faaliyette bulunan sohbet sitelerini inceleyin. Bu sitelerin çalışma şekillerini ve işlevlerini gözden geçirin ve hangisinin daha başarılı olduğunu gözlemleyin.

2 – Daha sonra neye odaklanacağınıza karar verin. Çünkü sohbet sitelerinin çoğunluğu genel bir hizmet sunar. Genel bir hizmet yerine hedefinizi daraltmanız ve belli bir kesime hitap edecek şekilde site açmanız sizi mutlak bir başarıya ulaştıracaktır.  ( 18 Yaş sohbet odaları, emekli bekarlar sohbet sitesi, veya dul chat odaları v.b. )

3 – Kullanıcıların profil bölümüne kültür birikimlerini paylaşacakları bir yer koyun. Bu bölümde kullanıcılar hangi din, dil veya uyruğa sahip olduklarını yazabilsinler. Ayrıca nelerden hoşlanıp, nelerden hoşlanmadıklarını beyan edebilsinler.

4 – Sohbet siteniz için bir alan adı bulun ve boşta olup olmadığını kontrol edin, (fulsohbet.net) alan adı boşta ise öncelikle hesabınıza geçirin. Daha sonra hosting desteği almak için güvenilir bir hosting firması bulun (benim tavsiyem sekershell.net) . Sitenizin alt yapısını tasarlayın, kafanızda örnek bir site modeli mutlaka oluşmuştur. Siteniz wordpress, php veya html’mi olacak bunu iyice kararlaştırın. Hosting desteğini de aldıktan sonra yine aynı hosting firmasından sitenizi kurmasını isteyebilirsiniz. Siteniz için güzel bir logo tasarlayın, çünkü marka olmak istiyorsanız logo olayı önemlidir. Bu logoyu her tarafta kullanacaksınız.

5 – Kullanıcıların sohbet sitenize üye olması için tanıtımlara başlayın. Hedeflediğiniz kitlerin kullandığı sosyal hesapları araştırın. Hedef kitleyi sitenize çekmeye çalışın, çeşitli sloganlar kullanın (Artık sitemiz sayesinde hiç kimse bekar kalmayacak, herkes evlenecek v.b.)

6 – Artık siteyi kurduğunuza, bütün detayları da gözden geçirdiğinize göre kendinize bir kahve yapın ve koltuğa iyice yaslanın. Siteniz için teknik destek veya seo uyumlu makale yazdırmak isterseniz benimle irtibata geçebilirsiniz. İletişim Bilgilerim: asill_mehmet@hotmail.com, info@dinisohbeti.com TEL: 05056416359

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
F3
Hoş Sohbet21 Aralık 2021
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.