Tutkulu Sohbetler

Tutkulu Sohbetler
25 Ocak 2021SohbetKaRa

Tutkulu Sohbetler

81 / 100

Tutkulu Sohbetler Tutku Nedir?

Tutkulu sohbetler konusuna hoş geldiniz sevgili dostlar. Tutku konusunu incelediğimizde, insanların tutkuyu dinamik, değişken ve bir dereceye kadar bir öznenin davranışına ve deneyimlerine bağlı bir şeyden ziyade önceden belirlenmiş ve tekil bir şey olarak görme konusunda sorunlu bir eğilim olduğunu fark ettim. İnsanlar tutkunuzu “bulmak” veya “keşfetmek” hakkında konuştuğunda bu görülebilir. Tutkunuzu nasıl “anlayacağınız” konusunda pek çok tavsiye görüyorum ve bunun derinlemesine düşünme, iç gözlem, düşünme, falan filan ile çok ilgisi var gibi görünüyor. Belki de tutkuyu gelişen ve en azından başlangıcında o kadar kışkırtıcı veya heyecan verici olmayan ve aslında daha acı verici, hatta bazen sıkıcı olabilen bir şey olarak kavramsallaştırmak daha iyi olacaktır.

Beni yanlış anlamayın, bazen bazı şeyler hakkında düşünmek iyi bir başlangıç ​​noktası olabilir, ancak neredeyse kesinlikle kafanızda beliren ve tüm hayatınız boyunca devam etmenizi sağlayacak bir “ah-ha” anı yaşamayacaksınız. Tutkular tefekkürle değil deneyim yoluyla keşfedilir ve geliştirilir. Nasıl başladığınızdan daha çok, başladıktan sonra nereye gitmeye karar verdiğinizle ilgilidir. Başka bir deyişle, bir şeyler yapana kadar neye tutkuyla bağlı olduğunuzu gerçekten bilemeyeceksiniz.

Tutkulu Sohbetlerin Analizi ve Tutkular

Tutkular zamanla gelişir. Tutku, zihinsel olarak sizi tıklayan bir şey değildir ve sonra onu yaparsınız. Öteki yol bu. Yeterince uzun bir süre bir şey yaparsınız ve sonra bu konuda tutkulu olduğunuzu anlarsınız.
Tutkunuza dönüşebilecek potansiyel olarak çok sayıda şey vardır ve bunların pek çoğu, şu anda farkında bile olmadığınız şeylerdir, bu sizin tutkunuz olabilir, bu yüzden hiçbir şey düşünmek, dönüşebilecek tüm bu şeyleri fark etmenize yardımcı olmayacaktır. Bunu söyledikten sonra, daha önce hiç yapmadıysanız, biraz tefekkürle başlamanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Neler Hakkında islami sohbet Yapabilirsin?

Düşünmeye biraz zaman ayırmaya değer: Hayatınızda kendinizi aşırı miktarda zaman harcarken buldunuz mu? Neye aşırı miktarda para harcadın? Ne hakkında durmadan konuşabilir veya tartışabilirsiniz? Yorgun olsanız veya kötü bir gün geçirseniz bile ne yapmaktan zevk alırsınız? Varsa, geçmiş günlüklerinize veya günlüklerinize bakın. Yapmasan bile, hatırlayabilirsin: Eskiden yapmayı sevip durdun neyi? Hala sevgiyle düşündüğün herhangi bir şey var mı?

Önceden oturup düşünmemiş olsanız da, yapmanız gereken iki şey var: biri daha pratik ve daha kolay, diğeri daha zor ama daha derin.

Onun üzerinde büyüdü. Ve tutku böyle işler. Bir gün sadece şans eseri bir şeye tutkuyla uyanmazsınız. Bir şeyi bir kez denemiyorsunuz ve sonra “hayatımda yapmam gereken şey bu!” Bunun yerine, bir şeyi denersiniz, onu tekrar deneyecek kadar seversiniz, onu biraz daha iyi hale getirirsiniz veya daha çok anlarsınız ve tekrar denersiniz ve biraz daha beğenirsiniz… ta ki bir gün sonuna kadar, ” Vay canına, sanırım bunu hayatımın geri kalanında ya da en azından çok daha uzun bir süre yapabilirim. Ve tutku böyle işler. Seni ürkütüyor.

Tutkulu Sohbetler İçin Dışarıya Çıkın

Önemli olan, dışarı çıkmanız ve bir şeyler deneyimlemeniz gerektiğidir. Tutkumuz, hayata dahil olup sizde neyin büyüdüğünü görerek ortaya çıkar. Tutkular dışarıdan ateşlenir; Bir arkadaş ya da YouTube videosu aracılığıyla bir etkinlikle tanışmak ya da ilginç bir derse katılmak gibi çevrenizde bir şey olması gerekir, ancak bunlar dahili olarak artan bir değerleme ve olumlu etki süreciyle sürdürülür.

O kadar ileri gitmeniz gerektiğini sanmıyorum, ama belki sadece çevrenizde veya çevrimiçi olarak nelerin mevcut olduğuna bakın ve yapmak istediğiniz bir düzine şeyi yazın ve onların peşinden gidin (hepsi aynı anda değil, birer birer İyileştirme Hapının önerdiği gibi). Gerçek şu ki, çoğumuz başlangıç ​​aşamalarında bir şey için o kadar tutkulu değiliz. Ancak üzerinde biraz ustalık geliştirdikten, üzerimizde büyüdükten ve kim olduğumuzun bir parçası olduktan sonra ona karşı tutkuya benzer bir şey hissetmeye başlarız.

Tutkuyla nasıl konuşulacağına gelince… Bilmiyorum. Bir şeye tutkuluysanız, sert ve hızlı konuşmanın tek bir yolu yoktur. Bir şey hakkında tutkulu iseniz, tutkulu sohbetlere adım atabilirsiniz.  Doğası gereği tutkuyla konuşacaksınız. İslami Sohbet olarak tutkulu sohbetler konusunda bir şeyler anlatmaya çalıştık bir başka makalede görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
F3
Hoş Sohbet21 Aralık 2021
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.