Chat Sitelerinde İlk Mesaj

Chat Sitelerinde Ilk Mesaj
26 Ocak 2021SohbetKaRa

Chat Sitelerinde İlk Mesaj

87 / 100

Chat Sitelerinde İlk Mesaj Nasıl Olmalı?

Chat sitelerinde ilk mesaj etkili bir selamlama ve içten bir davranış olarak kabul edilebilir. İlk intiba her zaman önemlidir. Bu ilk intiba gerçek hayatta olduğu kadar, sohbet siteleri içerisine giren herkesi bağlar. Gündelik hayatta bir işe girişte, yahut bir mülakatta, yahut bir iş görüşmesinde, ya da toplantıda ilk izlenime bakılır. Kişi duruşuyla, bakışıyla, konuşmasıyla, kıyafetiyle, beden diliyle tam bir uyum içerisinde olmalı, ona bakan herkese bir güven duygusu vermeli, kendine hakim tavırlarıyla etrafındaki insanları etkilemelidir.

Chat Sitelerinde İlk Mesaj Neye Göre Belirlenir?

Chat sitelerinde ilk mesajı belirleyen çok önemli kriterler veya veriler mevcut değildir. Çünkü düşüncelerin yazı ile iletilmesi konusunda bazı noktalarda sapma olabilir. Fulsohbet.Net sitemize gelen kullanıcılara sorduğumuzda ve onlarla yaptığımız anketlerde ilk mesajın çok ta önemli olmadığı, önemli olan sohbetin bütünlüğü, verimli olup olmadığı, ahlak kurallarına uyulup uyulmadığı ile daha çok ilgilendiklerini söylediler. Bence bu tespitlerinde sonuna kadar haklıydılar da, çünkü kişileri ilk mesajına göre yargılamak, hemen onları bir kefeye koymak ya da bir yafta takmak son derece haksız ve saçma bir düşünce olabilirdi. Bana soracak olursanız chat sitelerinde ilk mesaj esprili olmalı, karşı tarafı güldürebilmelidir.

Bazıları ise chat siteleri içerisinde ciddi ve resmi takılmak istiyor. Bu yüzden espri yapan ve ciddiyetten yoksun kişilerin söyleşi teklifini kabul etmiyor ya da cevap vermiyor. Hiç kimse kaba saba görünen, hoyrat birisiyle oturup muhabbet etmek istemez. Bu görüşe de saygımız olduğunu belirtmek istiyorum.

Chat Sitelerinde Başlayan Muhabbetin Gerçek Hayata Taşınması

Bazen chat sitesinden birisiyle günlerce, haftalarca hatta aylarca muhabbet eder, birbirinizi tanımaya çalışır, neler yaptığınızı veya yapamadığınızı birbirinize anlatır durursunuz. Fakat durum öyle bir hal almaya başlar ki, artık birbirinize yazacağınız bir şey kalmadığını, anlatacak bir şeyler olmadığını anlarsınız. Çünkü anlata anlata bir şey kalmamıştır. Ortak bir konu yoktur. Hal böyle olunca, yani kelimeler tükenmeye başlayınca muhabbeti bir tık yukarıya yani gerçek hayatta buluşmaya götürmek lazım diye düşünüyorum. Bu şekilde daha fazla ortak ilgi alanları bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar
F3
Hoş Sohbet21 Aralık 2021
Hatay Sohbet
Hatay Sohbet Odaları26 Mayıs 2021
Manisa Sohbet
Aydın Sohbet Odaları
2

Bizi Takip Edin

En iyi Sohbet Sitesi Olan Ful Chat Ailesini takip edin,
haberdar olmak için abone olamayı unutmayın.